Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Kvalitní potraviny pro naše občany z Tržnice Hradeckého venkova

Místní akční skupina Hradecký venkov neustále hledá způsob, jak zlepšit v rámci daných možností život obyvatel na území, kde působí.


Ke kvalitě života prospívají i kvalitní, chutné a čerstvé potraviny. Za posledních 20 let se spotřebitelská poptávka po potravinách výrazně změnila.  Dříve spotřebitelé vyhledávali především zahraniční potraviny, zabalené v atraktivních obalech, později velká část populace nakupovala především laciné potraviny v obchodních řetězcích. V poslední době stále více spotřebitelů vyhledává kvalitní produkty přímo od zemědělců nebo menších výrobců, kteří garantují čerstvost, případně originalitu. Své výrobky vyrábí z tradičních surovin – masa, mléka, nepoužívají různé náhražky, separáty, barviva a jen v nezbytné míře konzervanty.

Zvyšující se spotřeba regionálních potravin není jen v České republice, ale v celé Evropě a především v Rakousku, Německu a Francii, kde stát tento trend výrazně podporuje. Omezování dovozů a využívání komodit, které vyrábí zemědělci řeší nejen soběstačnost v potravinách, ale i péči o kulturní krajinu. Je ověřená pravda, že nejlacinější údržba krajiny je zemědělská činnost.

Větší oblibě regionálních potravin napomáhají i soutěže „Potravina a potravinář“ a „Regionální potravina“, jejichž vítězové jsou popularizováni a oceňováni na Královéhradeckých dožínkách. Dtále větší oblibu získávají FARMÁŘSKÉ TRHY. Jejich nevýhodou je, že se konají jen v určitých časových intervalech.

Místní akční skupina Hradecký venkov chce naše občany seznámit nejen s těmito kvalitními výrobky, ale ukázat, kde se vyrábí a kde je možné je nakoupit. Budeme spolupracovat s těmi výrobci, kteří budou garantovat kvalitu a čerstvost. Chceme podpořit tyto regionální výrobce a zvýšit spotřebu těchto kvalitních potravin, a tím napomoci rozvoji našeho regionu.

Všechny tyto informace budete moci získat na našich webových stránkách, které jsou stále více navštěvovanější.  Předpokládáme, že do budoucna budeme tyto stránky o nové výrobce rozšiřovat.

                                                                                                                               Dr. Ing. Jan Pešek

 


| Autor: Dr.Ing. Jan Pešek | Vydáno dne 26. 10. 2011 | 3030 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.